Blog

Čím právě v GuardWings žijeme

TASER X2 DEP:

Přidáno: 16.07.2021 14:00 | Autor: GW

Itálie poprvé nasadí zařízení Axon TASER do celostátního sektoru


Společnost Axon získala národní tendr na dodávku 4 482 distančních elektrických paralyzérů TASER X2 několika policejním silám v Itálii.


SCOTTSDALE, Arizona, 13. července 2021 / PRNewswire / - Společnost  Axon (Nasdaq: AXON ), globální lídr v oblasti propojených veřejných bezpečnostních technologií, dnes oznámila, že získala národní tendr na dodávku distančních elektrických paralyzérů (DEP) TASER pro strážce zákona v celé Itálii. Podle podmínek smlouvy podepsané začátkem července 2021 bude do konce roku nasazeno do italských sil Polizia di Stato, Arma dei Carabinieri a Guardia di Finanza 4 482 TASER DEP.


Proces experimentálního využívání DEP italskými bezpečnostními sobry začal v roce 2014, testování beta verze bylo zahájeno v roce 2018 se silami státní policie, Carabinieri a Guardia di Finanza ve 12 italských městech včetně Milána, Turína, Janova, Padovy, Reggia Emilia, Bologna, Florencie, Caserta, Neapol, Brindisi, Catania a Palermo. Testování proběhlo úspěšně a v lednu 2020 Rada ministrů schválila nařízení, které má být přijato dekretem prezidenta republiky a kterým je DEP přidán na seznam schválených zbraní používaných italskými policejními silami. Společnost Axon zvítězila v národním výběrovém řízení po úspěšném dokončení všech požadovaných testů a kontrol shody.


Jsme velmi nadšení z úspěšného ukončení tohoto procesu a je nám ctí, že jsme byli vybráni, abychom zásobili italské policejní síly Axon TASER X2 DEP,“ říká Loris Angeloni, generální ředitel společnosti Axon Italy. „Posláním společnosti Axon je chránit život, a proto jsme i nadále odhodláni vyvíjet technologie pro deeskalaci a výcvik pro bezpečnostní sbory a veřejnost, kterým slouží.


Společnost Axon, která nedávno uvítala mezi zákazníky agentury městské policie Ravenna a Latisana , se zavázala rozšířit svoji přítomnost v Itálii a poskytnout vedoucím bezpečnostním technikům špičkovou technologii na trhu a je nadšená, že může spolupracovat s italskými silami při jejich vyzbrojování TASER DEP. Vybavením policistů těmito nesmrtícími prostředky budou bezpečnostní síly v celé Itálii schopny bezpečně řešit situace a snižovat zranění policistů i veřejnosti.

Více informací o TASER X2 DEP ZDE.