Blog

Čím právě v GuardWings žijeme

VSTUP DO BÝČÍ ARÉNY

Přidáno: 04.12.2023 14:00 | Autor: GW

Kamery Axon Body 3 pomáhají bezpečnosti ve španělské Pamploně

SCOTTSDALE, Arizona, 04. prosince 2023 / Axon in the news /

Každý rok se do španělské Pamplony sjíždí 1,5 milionu návštěvníků festivalu San Fermin. Týdenní festival zahrnuje průvody, sporty, ohňostroje a samozřejmě Běh býků - slavnou událost, při které jednotlivci všech věkových kategorií běží po boku šesti býků, kteří si razí cestu veřejnými ulicemi do býčí arény v Pamploně.

Jak může událost takového rozsahu zůstat bezpečná, zvláště když se oslav účastní stále více lidí? Místní policejní sbor v Pamploně, la Policía Foral, si už obstaral velkou výhodu na hruď svých policistů. S pomocí tělesných kamer Axon zaznamenala la Policía Foral během letošního festivalu pokles případů násilí a nevhodného chování vůči policistům o 50 %.

Policisté, kteří byli vybaveni kamerami Axon Body 3, si okamžitě všimli, že samotná přítomnost kamer nošených na těle zlepšuje chování návštěvníků festivalu. "Při komplikovaných zásazích druhá strana vidí, že to, co se stane, bude policií zaznamenáno," vysvětluje Carlos Yarnoz, hlavní komisař Komise pro preventivní občanské pozornosti při policejním sboru v Navaře.

"Když vidím své kolegy, jak jdou ven s kamerami, jdu domů klidnější, protože vím, že cokoli se stane (ať už vážného nebo běžného), bude zaznamenáno. Pak můžeme provést následné analýzy, které zajistí, že vždy vyhovíme tomu, co od nás občané požadují," řekl náčelník Juan Carlos Zapico z La Policía Foral de Navarra.

Názor náčelníka Zapica se dostává ke kořenům toho, v čem je původ kamer nošených na těle značky Axon. Produkty Axon jsou navrženy tak, aby umožnily profesionálům v oblasti veřejné bezpečnosti vykonávat svou práci efektivněji. Kamery Axon nošené na těle poskytují další vrstvu zabezpečení a povědomí jak pro agentury veřejné bezpečnosti, tak pro občany, což znamená, že během a po událostech, jako je festival San Fermin, mají profesionálové v oblasti vymáhání práva nástroje, které potřebují k udržení svých komunit v bezpečí, a občané si mohou být jisti, že tato zabezpečení nebudou na úkor jejich soukromí nebo klidu.

 

   

 

 

 

 

 


Logo Delta, logo Axon & Design, Axon, Axon VR, TASER 7 a TASER jsou ochranné známky společnosti Axon Enterprise, Inc., z nichž některé jsou registrované v USA a dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. © 2023 Axon Enterprise, Inc.